fbpx

Jmenuji se Jaroslava Nováková a problematikou zdravého životního stylu se zabývám prakticky dvacet let.

Zpočátku to byla racionální výživa batolat a dětí předškolního věku a postupně, jak rostly a dospívaly moje děti i moje zaměření se rozvíjelo.

Nikdy jsem nemusela sama řešit svoji váhu, protože jsem žila aktivně. Až jsem před několika lety neobvykle přibrala a ani zvýšená aktivita mi nepomohla se kil navíc zbavit. Byla mi diagnostikována snížená funkce štítné žlázy a to byl důvod mého váhového výkyvu.

Teprve tehdy jsem se dokázala vžít do lidí, kteří se snaží marně zhubnout a nedaří se jim to. Po téměř roce jsem se odhodlala a svěřila se do rukou nutriční poradkyně, která mi pomohla získat zpět moji původní postavu. Její práce, nadšení a profesionalita mě natolik oslovila, že jsem začala pracovat na tom, abych byla schopna na profesionální úrovni pomáhat lidem s podobným problémem, který před časem trápil i mě.

Ušla jsem kus cesty a došla až k vitariánství. Přesto, že se sama nestravuji konvenčně, jsem schopna poskytnout odbornou pomoc všem, kteří o ni stojí. Do svých programů jsem zakomponovala detoxikační kůry, postavené na principech živé stravy, které pomáhají mým klientům dosahovat výborných výsledků a to nejen při redukci hmotnosti.

Neomezuji se však jen na hubnoucí programy, mými klienty jsou i sportovci, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu.

Mezi mé zájmy patří také Nordic Walkig, dnes poměrně rozšířený sport. Tuto sportovní aktivitu mohou provozovat všichni, bez věkového omezení. Chůze je nejpřirozenější pohyb, já ji svým klientům vřele doporučuji a musím říci, že dosahují opravdu výborných výsledků, jakmile tuto sportovní aktivitu do programu zapojí.

Na těchto stránkách budu publikovat články, týkající se zdravého životního stylu, alternativ vaření či „nevaření“, sportovních aktivit, které nám pomáhají štíhlet a jiná doporučení, která se vám můžou hodit.