fbpx

Vánoce bez pečení a stresu aneb všechno „cukRAWí“ za 3 hodiny

Ačkoliv nejsem velký zastánce různě překombinovaných receptů pro VITA KUCHYNI, chtěla bych Vám zde nastínit, jak si lze přípravy na Vánoce zjednodušit a u toho mile překvapit návštěvníky, kteří nejsou právě velkými fandy RAW VEGAN kuchyně. Tento tip se hodí nejen pro čas předvánoční nýbrž ho lze zařadit do tipů celoročních 😉

Letos se mi povedlo všechno cukroví připravit během cca 3 hodin a musím říct, že návštěvy si na všech „druzích“ pochutnaly, ačkoliv bylo „cukroví“ prosto cukru.

Jako základ jsem pro všechny druhy použila namleté ořechy – různé druhy a sušené ovoce v poměru 1:1, případně alternativu sladidla. Pokud se konzistence zdá být příliš hutná, přidáme kapku vody, v opačném případě přidáme oříšky nebo mletá slunečnicová semínka.

Po vytvarování různých válečků, kuliček a kuželů jsem je obalila v kokosu, raw kakau nebo mletých nepražených kakaových bobech či oříšcích.

kuličky obalené

Hotová „cukrovíčka“ jsem vkládala do papírových košíčků a kladla rovnou na tácky v předvečer Štědrého dne. Bylo to naprosto beze stresu, že něco nestihnu nebo připálím 🙂 . Také vědomí, že mlsáte „zdravěji“ není k zahození ;-).

Příklad kalorické hodnoty ořechové kuličky –  100g  mletých jader vlašských ořechů, 100g mletých rozinek, lžička vody, to vše obalené v kokosu jemně mletém bude mít kalorickou hodnotu cca 208 kJ, pokud z uvedeného množství vytvarujete 20 kuliček 🙂

Tento „základní recept“ můžete použít i jako „korpus“ na nepečený dortík. Stačí natvarovat do formy na koláč, umixovat například banány, jablka, namlet lněné semínko, ochutit skořicí a případně osladit – i když já osobně si myslím, že je to sladké dost 😉 můžete ho také pokapat „čokoládou“, kterou vytvoříme ze lžičky kokosového oleje a raw kakaa (dle požadované konzistence) rozmíchaných v troše teplé vody a sladidla – například agave sirupu. Pokud navrch nastrouháte škrabkou na brambory čerstvý kokosový ořech, bude nejen skvěle chutnat, ale také luxusně vypadat 😉

Přeji Vám dobrou chuť!

Právě pracuji na eBooku, ve kterém naleznete návod, jak v pěti krocích očistit svoje tělo a tak v něm nastolit rovnováhu. Pro ochutnávku z mého eBooku vyplňte formulář níže.

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)